dnes je 8.3.2021

Input:

Vysielanie zamestnancov vs. prenájom zamestnancov do Nemecka

26.1.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 01:02:34

Kapitoly videa

Vo videoseminári sa lektorka venuje vysielaniu zamestnancov zo strany slovenských firiem do Nemecka na základe dohody o vyslaní a porovnáva ich s inštitútom dočasného pridelenia do Nemecka. Uvádza aké plynú povinnosti z jedného ako aj druhého typu výkonu prác, na čo všetko musia firmy dbať z hľadiska nemeckej legislatívy a aké podmienky musia splniť v záujme bezproblémového pôsobenia na území Nemecka. Akcent je kladený najmä na stavebné, výrobné, a priemyselné odvetvia vykonávaných činností. Dotkne sa aj témy tzv. zdanlivej práce v Nemecku a výkonu činnosti prostredníctvom subdodávateľov = živnostníkov.

JUDr. Patrícia Tóthová LL.M.

JUDr. Patrícia Tóthová LL.M.

JUDr. Patrícia Tóthová LL.M. študovala právo na Univerzite Komenského v Bratislave. Od roku 2012 je advokátkou zapísanou v Slovenskej advokátskej komore.

V rokoch 2006 až 2014 pracovala pre medzinárodnú účtovno-daňovú spoločnosť, a to tri roky v Bratislave, štyri roky v Prahe a ďalšie dva roky v Mníchove v nemeckej daňovej kancelárii.

Aktuálne je vlastníčkou spoločnosti ProfiDeCon s.r.o., kde poskytuje poradenstvo slovenským, českým, poľským a maďarským klientom, ktorí vstupujú na nemecký ako aj rakúsky trh. Okrem uvedeného sa v rámci advokátskej kancelárie ProfiDeCon Slovakia s.r.o. venuje aj poradenstvu vo veci relokácie zahraničných štátnych príslušníkov na územie Slovenska.