dnes je 11.5.2021

Input:

Právne otázky podnikania v Rakúsku v roku 2021

7.4.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:59:30

Kapitoly videa

Vo videoseminári sa lektorka venuje predpokladom, za akých je možné vykonávať práce prostredníctvom slovenských firiem prípadne SZČO v Rakúsku, aké všetky ohlásenia je nutné vykonať ešte pred samotným výkonom prác a na čo je nutné dbať pri vysielaní zamestnancov do Rakúska z pohľadu práva ale aj daňových či mzdových náležitostí. Akcent je kladený najmä na stavebné, výrobné, a priemyselné odvetvia vykonávaných činností.

JUDr. Patrícia Tóthová LL.M.

JUDr. Patrícia Tóthová LL.M.

JUDr. Patrícia Tóthová LL.M. študovala právo na Univerzite Komenského v Bratislave. Od roku 2012 je advokátkou zapísanou v Slovenskej advokátskej komore.

V rokoch 2006 až 2014 pracovala pre medzinárodnú účtovno-daňovú spoločnosť, a to tri roky v Bratislave, štyri roky v Prahe a ďalšie dva roky v Mníchove v nemeckej daňovej kancelárii.

Aktuálne je vlastníčkou spoločnosti ProfiDeCon s.r.o., kde poskytuje poradenstvo slovenským, českým, poľským a maďarským klientom, ktorí vstupujú na nemecký ako aj rakúsky trh. Okrem uvedeného sa v rámci advokátskej kancelárie ProfiDeCon Slovakia s.r.o. venuje aj poradenstvu vo veci relokácie zahraničných štátnych príslušníkov na územie Slovenska.