dnes je 27.9.2022

Input:

eSignature - Elektronický podpis v skratke

15.6.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:57:41

Kapitoly videa

Elektronické podpisovanie dokumentov v dennom fungovaní obchodných spoločností sa stalo v dôsledku dlhotrvajúceho lockdownu aktuálnou témou. Videoseminár sa zaoberá otázkami, ako je právna úprava elektronického podpisovania v podmienkach SR, právne účinky elektronického podpisu, prípustnosť elektronicky podpísaných dokumentov ako dôkazného prostriedku v súdnom konaní, riziká spojené s konkrétnymi typmi elektronického podpisovania, elektronické podpisovanie ako konkurenčná výhoda a aké faktory zvážiť, ak sa spoločnosť rozhodne zaviesť elektronické podpisovanie do svojho denného fungovania.

JUDr. Helga Vernarcová, Mgr. Soňa Petrovičová

JUDr. Helga Vernarcová, Mgr. Soňa Petrovičová

JUDr. Helga (Maďarová) Vernarcová

Lektorka JUDr. Helga (Maďarová) Vernarcová sa vo svojej praxi zameriava najmä na pracovné právo a ochranu osobných údajov, kde je certifikovaným medzinárodným profesionálom v oblasti ochrany súkromia / Európa (CIPP / E) a certifikovaným medzinárodným manažérom ochrany osobných údajov (CIPM). Zameriava sa tiež na právo obchodných spoločností a obchodné právo a právo duševného vlastníctva. Je absolventkou Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave v roku 2005, je členkou Slovenskej advokátskej komory a Medzinárodnej asociácie profesionálov v oblasti ochrany osobných údajov.

Mgr. Soňa Petrovičová

Soňa Petrovičová je advokátka, ktorá sa vo svojej praxi špecializuje predovšetkým na zmluvné právo, právo obchodných spoločností a pracovné právo. Soňa spolupracuje s našou advokátskou kanceláriou od roku 2020. Naposledy pracovala v advokátskej kancelárii Bartošík Šváby. Študovala na právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

Eversheds Sutherland, advokátska kancelária, s.r.o.

Advokátska kancelária Eversheds Sutherland, advokátska kancelária, s.r.o. je súčasťou medzinárodnej siete advokátskych kancelárií, ktorej klienti sú často medzinárodné spoločnosti, ktorých sa problematika Brexitu priamo dotýka. Medzinárodné zázemie kancelárie predstavuje základ pre komunikáciu problematických otázok Brexitu z pohľadu viacerých dotknutých legislatív. Tím kancelárie tvoria odborníci so skúsenosťami z lokálnych, ako aj medzinárodných kancelárií.