Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Zmeny v zákone o dani z príjmov od 1.1.2020 a od 1.1.2021

18.9.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:32:50

Kapitoly videa

Video oboznamuje so zmenami v zákone o dani z príjmov, ktoré priniesla vládna novela zákona, ktorej účinnosť bude nabiehať postupne od roka 2020, 2021, príp. 2022 v závislosti od typu opatrenia. V prvej časti videa je uvedený legislatívny proces vládnej novely zákona. Ďalej nasledujú časti týkajúce sa jednotlivých oblastí zmien.

Obsah:

  1. Legislatívny proces vládnej novely ZDP
  2. Východiská návrhu novely ZDP
  3. Opatrenia obsiahnuté v návrhu novely

Lektor

Ing. Peter Horniaček

Ing. Peter Horniaček

Svoju profesionálnu kariéru začal ako daňový kontrolór so zameraním na daň z príjmov právnických osôb a daň z pridanej hodnoty. Postupne pôsobil ako ekonóm v strojárskej a stavebnej spoločnosti a tiež sa venoval účtovníctvu v medzinárodnej poradenskej spoločnosti. V súčasnej dobe pôsobí na oddelení dani z príjmov MF SR, kde sa zameriava na legislatívu dane z príjmov právnickej osoby. Vo svojej odbornej praxi sa tiež venuje publikačnej a prednáškovej činnosti.

 
 Potrebujete pomoc ?
Volám sa Mgr. Natália Vavrovičová a som odbornou redaktorkou portálu www.vdu.sk. Potrebujete pomoc s prácou na portáli? Nefunguje Vám prehrávanie videí, alebo máte iný technický problém? Neviete sa orientovať na stránke? Napíšte mi a ja Vám zodpoviem vaše otázky.
 Úspešne odoslané
Input: