Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Zmeny v dokumentačnej povinnosti transferového oceňovania od 1. 1. 2019

25.2.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:19:14

Kapitoly videa

Video je úvodom do problematiky transferového oceňovania. Rozoberá novinky v dokumentačnej povinnosti závislých osôb, povinnosti vedenia dokumentácie transferového oceňovania, sprehľadňuje nový rozsah a nový obsah dokumentačnej povinnosti pre jednotlivých daňovníkov z hľadiska ich veľkosti, činnosti a toho či majú transakcie so zahraničím alebo tuzemské transakcie s prihliadnutím na verejnú správu. Ako poslednú časť sa podrobne venuje jednotlivým tabuľkám v prílohe dokumentácie vydanej Ministerstvom financií SR.                       

Obsah:

  1.  úvod
  2. najhlavnejšie zmeny a špecifické pravidlá
  3. rozsah dokumentačnej povinnosti
  4. obsah dokumentačnej povinnosti
  5. skrátená dokumentácia ako príloha usmernenia

Lektor

Mgr. Andrej Choma

Mgr. Andrej Choma

Venuje sa problematike medzinárodného zdaňovania a transferového oceňovania. Zastupuje Slovenskú republiku v pracovnej skupine OECD pre zdaňovanie nadnárodných spoločností a EÚ Spoločnom fóre pre transferové oceňovanie. Pracovne pôsobí pri dojednávaní medzinárodných zmlúv o zamedzení dvojitého zdanenia, pri príprave zákonných a podzákonných noriem v oblasti transferového oceňovania v SR a rieši prípady dvojitého zdanenia daňovníkov.

 
 Potrebujete pomoc ?
Volám sa Mgr. Natália Vavrovičová a som odbornou redaktorkou portálu www.vdu.sk. Potrebujete pomoc s prácou na portáli? Nefunguje Vám prehrávanie videí, alebo máte iný technický problém? Neviete sa orientovať na stránke? Napíšte mi a ja Vám zodpoviem vaše otázky.
 Úspešne odoslané
Input: