Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Vymáhanie pohľadávok

16.7.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:20:16

Kapitoly videa

V prezentovanom videu skúmame rôzne situácie v obchode, kde jedna strana si svoju povinnosť splnila - veriteľ (dodala tovar, poskytla službu) a druhá strana (dlžník)za poskytnuté plnenie nezaplatila riadne a včas. Zaoberáme sa zabezpečovacími mechanizmami, ako predchádzať neuhradeniu faktúry, ako si zvýšiť šancu na úhradu (ručenie, prevzatie dlhu, záložné právo). Základom úspechu je dôkladné preverenie si obchodného partnera, ak má niekto dlhy, je menšia šanca, že si splní neskoršie záväzky, keď nezaplatil ani tie staršie, venujeme sa aj postupu pri vymáhaní pohľadávok – modelový príklad s tým, že oneskorené vymáhanie znižuje šancu na úspech.

Obsah:

  • Situácia na trhu v Slovenskej republike (osobitosti s.r.o., osobný bankrot, veľa exekúcií)
  • Predchádzanie neuhradeniu faktúry (záloha, ručenie, záložné právo,
  • Možnosť vzájomného plnenia, platba v hotovosti
  • Preverenie si obchodného partnera
  • Postup vymáhania pohľadávky

Lektor

JUDr. Ivan Syrový, PhD.

JUDr. Ivan Syrový, PhD.

Advokát v roku 2010 úspešne ukončil postgraduálne štúdium obhájením dizertačnej práce z trestného práva. V advokácii sa venuje aj iným oblastiam práva, ako sú občianske, obchodné, správne právo a ochrana ľudských práv.

Je autorom viacerých odborných článkov uverejnených v Bulletine slovenskej advokácie ako aj v Justičnej revue na rôzne témy z oblastí občianskeho, trestného, obchodného a správneho práva.

Súbory na stiahnutie

VDU_Vymahanie pohladavok_Prezentacia.pdf 81.96 kB
 
 Potrebujete pomoc ?
Volám sa Mgr. Natália Vavrovičová a som odbornou redaktorkou portálu www.vdu.sk. Potrebujete pomoc s prácou na portáli? Nefunguje Vám prehrávanie videí, alebo máte iný technický problém? Neviete sa orientovať na stránke? Napíšte mi a ja Vám zodpoviem vaše otázky.
 Úspešne odoslané
Input: