Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Vybrané mimoriadne opatrenia v oblasti dane z príjmov

4.5.2020, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:28:04

Kapitoly videa

Video uvádza do zmien, ktoré boli vykonané v nadväznosti na prijímanie mimoriadnych opatrení na zmiernenie následkov pandémie spôsobenej chorobou COVID-19, a to mimoriadnych opatrení v daňovej a v rámci nej konkrétne v oblasti dane z príjmov so zameraním na podanie daňového priznania, preddavky na daň a odpočet daňovej straty. Mimoriadne opatrenia boli v oblasti dane z príjmov prijaté v rámci zákona č. 67/2020 Z. z. a jeho dvoch následných novelizácií. Ide o zákon, ktorý obsahuje mimoriadne opatrenia aj v iných oblastiach v pôsobnosti ministerstva financií SR.

Obsah:

  1. Legislatívny rámec mimoriadnych opatrení
  2. Predmet úpravy a časová pôsobnosť mimoriadnych opatrení
  3. Rozsah mimoriadnych opatrení v oblasti dane z príjmov
  4. Podanie daňového priznania k dani z príjmov a daňové preplatky
  5. Preddavky na daň z príjmov
  6. Odpočet daňovej straty

Lektor

Ing. Peter Horniaček

Ing. Peter Horniaček

Svoju profesionálnu kariéru začal ako daňový kontrolór so zameraním na daň z príjmov právnických osôb a daň z pridanej hodnoty. Postupne pôsobil ako ekonóm v strojárskej a stavebnej spoločnosti a tiež sa venoval účtovníctvu v medzinárodnej poradenskej spoločnosti. V súčasnej dobe pôsobí na oddelení dani z príjmov MF SR, kde sa zameriava na legislatívu dane z príjmov právnickej osoby. Vo svojej odbornej praxi sa tiež venuje publikačnej a prednáškovej činnosti.

 
 Potrebujete pomoc ?
Volám sa Mgr. Natália Vavrovičová a som odbornou redaktorkou portálu www.vdu.sk. Potrebujete pomoc s prácou na portáli? Nefunguje Vám prehrávanie videí, alebo máte iný technický problém? Neviete sa orientovať na stránke? Napíšte mi a ja Vám zodpoviem vaše otázky.
 Úspešne odoslané
Input: