Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Vplyv vybraných ekonomických ukazovateľov na výšku úverového rizika firmy - Hodnoty ukazovateľov rýchleho testovania určujúce ekonomickú pozíciu firmy - 12.5

12.2.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:16:51

Kapitoly videa

Pre rýchle testovanie finančnej stability firmy je dôležité vybrať ukazovatele, ktoré, aj keď veľmi stručne, dávajú informáciu o jej finančnom zdraví. Ukazovatele uplatnené v tomto modeli je potrebné považovať za základné. To znamená, že pri každom ukazovateli, pri jeho komplexnej analýze je potrebné použiť princíp jeho dekompozície. Význam rýchleho testovania je v tom, že upozorní na rizikové (slabé) miesta ohrozujúce finančnú stabilitu. Zadefinovať príčiny nízkej hodnoty ukazovateľa, prípadne jeho nepriaznivého vývoja.

Lektor

Ing. Dušan Preisinger

Ing. Dušan Preisinger

Lektor s bohatými teoretickými a praktickými skúsenosťami. Pôsobil v súkromnej sfére ako odborník na kalkulácie, rozpočty a analýzu ekonomických ukazovateľov, neskôr ako analytik v bankovom sektore. V súčasnosti sa okrem analytickej činnosti a poradenstva aktívne venuje lektorovaniu.

 
 Potrebujete pomoc ?
Volám sa Mgr. Natália Vavrovičová a som odbornou redaktorkou portálu www.vdu.sk. Potrebujete pomoc s prácou na portáli? Nefunguje Vám prehrávanie videí, alebo máte iný technický problém? Neviete sa orientovať na stránke? Napíšte mi a ja Vám zodpoviem vaše otázky.
 Úspešne odoslané
Input: