Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Úprava základu dane z dôvodu zdanenia záväzkov

29.3.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:23:54

Kapitoly videa

Video uvádza do problematiky pripočítateľných a odpočítateľných položiek k základu dane za rok 2019, t. j. položiek, ktoré pri zvyšujú alebo znižujú účtovný výsledok hospodárenia pri jeho transformácii na základ dane. V ďalšej časti je bližšie rozvedená problematika špeciálnej úpravy ZD pri tzv. zdanení záväzkov. Po teoretickej časti nasleduje časť, v ktorej sú uvedené typické príklady k tejto problematike.

Obsah:

  1. Úvod do princípu úpravy účtovného výsledku hospodárenia na základ dane
  2. Úprava ZD z dôvodu zdanenia záväzkov
  3. Príklady k úprave ZD z dôvodu zdanenia záväzkov

Lektor

Ing. Peter Horniaček

Ing. Peter Horniaček

Svoju profesionálnu kariéru začal ako daňový kontrolór so zameraním na daň z príjmov právnických osôb a daň z pridanej hodnoty. Postupne pôsobil ako ekonóm v strojárskej a stavebnej spoločnosti a tiež sa venoval účtovníctvu v medzinárodnej poradenskej spoločnosti. V súčasnej dobe pôsobí na oddelení dani z príjmov MF SR, kde sa zameriava na legislatívu dane z príjmov právnickej osoby. Vo svojej odbornej praxi sa tiež venuje publikačnej a prednáškovej činnosti.

 
 Potrebujete pomoc ?
Volám sa Mgr. Natália Vavrovičová a som odbornou redaktorkou portálu www.vdu.sk. Potrebujete pomoc s prácou na portáli? Nefunguje Vám prehrávanie videí, alebo máte iný technický problém? Neviete sa orientovať na stránke? Napíšte mi a ja Vám zodpoviem vaše otázky.
 Úspešne odoslané
Input: