dnes je 8.3.2021

Input:

Sedavý spôsob života, zdravie a výživa

15.2.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:59:01

Kapitoly videa

Nie len momentálne, ale už niekoľko rokov žijeme život, kedy sedíme viac, ako kedykoľvek v histórii ľudstva.

Technologický pokrok nás pripútava ku stoličke, kancelárskemu kreslu a gauču. Čo sa však deje v ľudskom tele pri sedavom spôsobe života?
Ako to ovplyvňuje naše fyzické a mentálne zdravie? Ako s tým vieme bojovať? Pohybom? Zdravou stravou? Zlepšením spánku? Menežmentom stresu? Celkovou zmenou životosprávy?                          

MUDr. Boris Bajer, PhD.

MUDr. Boris Bajer, PhD.

MUDr. Boris Bajer, PhD. je lekár - odborník na výživu, pedagóg dietológie, fyziológ, patofyziológ a zakladateľ certifikačného kurzu Nutrition Expert.

Študoval a pracoval na Lekárskej Fakulte Komenského a Slovenskej Akadémie Vied, konkrétne na Ústave Experimentálnej Endokrinológie, respektíve Biomedicínskom Centre.

Venuje sa nutričnej a športovej endokrinológii a taktiež prevencii civilizačných, metabolických a srdcovocievnych ochorení zdravou stravou a pohybom. Ako majiteľ Performance fitness centra (TRIAS Performance Center) a Centra Výživy a Tréningu sa neorientuje zďaleka len na redukciu hmotnosti, ale aj na celkovú zmenu životného štýlu a zloženia tela, resp. prípravu profesionálnych športovcov.Jeho denným chlebíčkom je zostavovanie nutričných plánov a návrh tréningových režimov. Okrem práce v rádiu, TV a pre rozličné printové médiá, je aj prednášajúci pedagóg a má za sebou stovky hodín seminárov, prednášok a chvíľ strávených so študentmi medicíny. Ako dietológ je zároveň súčasťou multidisciplinárneho tímu lekárov Bariatrickej Chirurgie Fakultnej Nemocnice v Trnave.