dnes je 14.8.2020

Input:

Ročné zúčtovanie dane za rok 2018

9.1.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:42:40

Kapitoly videa

Videoškolenie priblíži spracovanie ročného zúčtovania dane za rok 2018. Pripomenieme si v ňom všetky základné termíny a lehoty súvisiace s vykonaním ročného zúčtovania dane.  Preberieme si nezdaniteľné časti základu dane a iné daňové zvýhodnenia, v krátkosti sa povenujeme aj tlačivám súvisiacich s ročným zúčtovaním a v neposlednom rade si povieme, ako vysporiadať daňový preplatok/nedoplatok z ročného zúčtovania.                               

Obsah: kto môže požiadať o vykonanie ročného zúčtovania dane, termíny vykonania RZDP, vysporiadanie daňového preplatku/nedoplatku, potvrdenie o príjme, žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania dane, RZDP – nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka, RZDP – nezdaniteľná časť na manžela/manželku, RZDP – príspevky na III. pilier, RZDP – nezdaniteľná časť kúpeľná starostlivosť, RZDP – daňový bonus na zaplatené úroky , RZDP – daňový bonus na dieťa, zamestnanecká prémia.

Ing. Martina Švaňová

Ing. Martina Švaňová

Od roku 2000 sa venuje oblasti miezd, odvodov, daní, pracovnému právu a príslušnej legislatíve. Ukončila štúdium na univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne v odbore Ľudské zdroje a personálny manažment. V súčasnosti pôsobí v nadnárodnej spoločnosti, kde má na starosti personálnu a mzdovú politiku v rámci SR. Okrem toho sa venuje aj lektorovaniu a pravidelne prispieva do odborných časopisov a portálov zameraných na oblasť HR, pracovného práva a mzdového účtovníctva.