dnes je 8.3.2021

Input:

Pracovnoprávne vzťahy a vyslanie zamestnancov po Brexite

22.2.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:55:43

Kapitoly videa

Videoseminár sa sústreďuje na oblasť pracovnoprávnych vzťahov a problematiku vyslania zamestnancov po vystúpení Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska z Európskej únie a skončení prechodného obdobia k 31.decembru 2020.

Lektorka približuje informácie a právne predpisy, ktoré spravujú ako môžu slovenskí zamestnávatelia ďalej poskytovať služby a slovenskí občania pracovať vo Veľkej Británii, resp. čo so zamestnancami, ktorí prišli alebo prídu na územie Slovenskej republiky po Brexite.

JUDr. Lucia Sabová Danková

JUDr. Lucia Sabová Danková

Na Národnom inšpektoráte práce pôsobí od januára 2016. Odborne zastrešuje administratívnu spoluprácu s kontaktnými orgánmi v členských štátoch Európskej únie prostredníctvom informačného systému o vnútornom trhu ako aj oblasť vysielania zamestnancov a zamestnávania cudzincov. Venuje sa poradenstvu pri dodržiavaní právnych predpisov v pracovnoprávnej oblasti pre širokú oblasť fyzických a právnických osôb pôsobiacich v Slovenskej republike ako aj v zahraničí v pozícii zamestnancov alebo zamestnávateľov.