Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Poplatok za uloženie komunálnych odpadov na skládku odpadov a úroveň vytriedenia

3.5.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:21:42

Kapitoly videa

Prehľad základu nového zákona o poplatkoch za uloženie odpadov na skládku odpadov alebo odkalisko. Prioritne objasnenie povinností obcí a miest pri zaraďovaní jednotlivých druhov komunálneho odpadu a následnej platby zákonného poplatku. Pri zmesových komunálnych odpadoch a objemných komunálnych odpadoch sa sadzba určuje podľa úrovne vytriedenia a inštruktáž má prispieť k správnemu postupu miest a obcí  pri jeho výpočte.

Obsah:            

Charakteristika poplatníka a rozsah povinností

Výpočet úrovne vytriedenia komunálnych odpadov

 Druhy odpadov, ktoré je možné uviesť pre účely výpočtu

Sadzby ustanovené Nariadením vlády č. 330/2018 Z. z.

Spôsob prerozdelenia poplatku

Lektor

Ing. Peter Gallovič

Ing. Peter Gallovič

Expert na odpadové hospodárstvo, na začiatku svojej kariéry pracoval ako prevádzkový geológ. Neskôr pôsobil ako výskumný pracovník aj ako vedúci informačnej kancelárie Centra zneškodňovania odpadov, a tiež ako riaditeľ odboru odpadového hospodárstva v oblasti verejnej správy. Je odborne spôsobilý pre autorizované činnosti a oprávnený na vydávanie odborných posudkov pre odpadové hospodárstvo v oblasti autorizácie a úpravy odpadov.

Súbory na stiahnutie

VDU_Poplatok za komunalny odpad_Prezentacia.pdf 0.36 MB
 
 Potrebujete pomoc ?
Volám sa Mgr. Natália Vavrovičová a som odbornou redaktorkou portálu www.vdu.sk. Potrebujete pomoc s prácou na portáli? Nefunguje Vám prehrávanie videí, alebo máte iný technický problém? Neviete sa orientovať na stránke? Napíšte mi a ja Vám zodpoviem vaše otázky.
 Úspešne odoslané
Input: