Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Novela zákona o Obchodnom registri od roku 2018

21.12.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:34:59

Kapitoly videa

Obchodný register má povinnosť sledovať pri zapisovaní údajov používanie aktuálnych hodnôt referenčných údajov – zákon č. 305/2013 Z. z. Podmienkou na zápis zanikajúcej spoločnosti pri splynutí, zlúčení alebo rozdelení je osvedčenie audítora ako povinná príloha k návrh na zápis. Zavádza sa nová sankcia pri porušení povinnosti podať návrh na zrušenie spoločnosti ak nebol vymenovaný nový jediný člen štatutárneho orgánu pri vzdaní sa funkcie konateľa spoločnosti.

Obsah:

  • Účinnosti novely
  • Základné zmeny
  • Zbierka listín
  • Účinnosť od 1.9.2018

Lektor

JUDr. Alexander Škrinár

JUDr. Alexander Škrinár

"Obchodný zákonník a jeho aplikácia v podnikateľskej praxi"
Prednáša na Právnickej fakulte v Trnave obchodné právo. Vykonáva funkciu rozhodcu na Stálom rozhodcovskom súde pri Slovenskej advokátskej komore. Bol členom Predsedníctva komory komerčných právnikov a Predsedníctva Slovenskej advokátskej komory. V súčasnom období je členom Revíznej komisie SAK. Je členom redakčnej rady Bulletinu advokácie vydávanom Slovenskou advokátskou komorou.

Súbory na stiahnutie

VDU_Novela zakona ORSR 2018_Prezentacia.pdf 0.1 MB
 
 Potrebujete pomoc ?
Volám sa Mgr. Natália Vavrovičová a som odbornou redaktorkou portálu www.vdu.sk. Potrebujete pomoc s prácou na portáli? Nefunguje Vám prehrávanie videí, alebo máte iný technický problém? Neviete sa orientovať na stránke? Napíšte mi a ja Vám zodpoviem vaše otázky.
 Úspešne odoslané
Input: