Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Mzdové zvýhodnenia od 1.5.2019 za prácu v sobotu, v nedeľu a za nočnú prácu

17.4.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:29:52

Kapitoly videa

Video sa zoberá dopadom NV č. 300/2018 Z. z., ktorým sa ustanovuje suma minimálnej mzdy na rok 2019 na mzdové zvýhodnenia, zmenami, ktoré priniesla novela ZP vo vzťahu k určovaniu začiatku dňa pracovného pokoja na pracoviskách s nočnými zmenami podľa § 95 a ďalších  ZP /sobota, nedeľa/ s príkladmi, k výške a zmene  mzdového  zvýhodnenia a príplatkov za nočnú prácu, sobotu, nedeľu od 1.5.2019 a s tým súvisiacich náležitosti.                 

Obsah:

NV č. 300/2018 Z. z., ktorým sa ustanovuje suma minimálnej mzdy na rok 2019

Mzdové podmienky  § 119, § 119a ZP

Začiatok dňa pracovného pokoja na pracoviskách s nočnými zmenami § 95  ZP

Mzda a náhrada mzdy za sviatok

Mzdové zvýhodnenie za prácu v nedeľu 

Mzdové zvýhodnenie za prácu v sobotu

Mzdové zvýhodnenie za nočnú prácu

Zákon č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme

Zákon č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe

Lektor

JUDr. Zdeňka Dvoranová

JUDr. Zdeňka Dvoranová

Lektorka pôsobí ako právnička, špecialista na pracovné právo, kolektívne vyjednávanie a kolektívne pracovné právo, sociálne zabezpečenie s takmer 25 ročnou praxou v tejto oblasti. Pracovala ako podniková právnička, neskôr ako vedúca oddelenia personálnej práce, sociálnej starostlivosti a výchovy a vzdelávania Od  roku 1994 pracovala ako právnik - expert v oblasti pracovného práva  a práva sociálneho zabezpečenia. V rokoch 1991 až 2006 bola vedená na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Bratislava a vykonávala činnosť  sprostredkovateľa a rozhodcu na riešenie kolektívnych sporov podľa zákona o kolektívnom vyjednávaní.

V súčasnosti vykonáva lektorskú a poradenskú činnosť. Patrí medzi vyhľadávané lektorky. Účastníci jej školení oceňujú najmä schopnosť podať zložitú tému jednoduchou formou, ale tiež odbornosť a ľudský prístup.

 
 Potrebujete pomoc ?
Volám sa Mgr. Natália Vavrovičová a som odbornou redaktorkou portálu www.vdu.sk. Potrebujete pomoc s prácou na portáli? Nefunguje Vám prehrávanie videí, alebo máte iný technický problém? Neviete sa orientovať na stránke? Napíšte mi a ja Vám zodpoviem vaše otázky.
 Úspešne odoslané
Input: