Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Finančný prenájom a jeho predčasné ukončenie

12.12.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:41:13

Kapitoly videa

Video seminár je zameraný na formy finančného prenájmu (leasingu) a jeho predčasného ukončenia z dôvodu postúpenia, predčasného odkúpenia, odobratia predmetu leasingu z dôvodu insolventnosti, spôsobenej havárie.

  1. Základné informácie o zmenách pri odpisovaní majetku obstarávaného formou finančného prenájmu (leasingu), zjednotenie odpisovania tohto majetku, minimálna doba finančného prenájmu, technické zhodnotenie
  2. Postúpenie predmetu finančného prenájmu, účtovanie
  3. Predčasné odkúpenie predmetu finančného prenájmu, účtovanie, vplyv na základ dane
  4. Porušenie podmienok finančného prenájmu, uznaný daňový výdavok – zostatková cena daňová (odobratie predmetu nájmu z dôvodu insolventnosti, havária motorového vozidla), účtovné hľadisko daných udalostí, 

Lektor

Ing. Ivana Glazelová

Ing. Ivana Glazelová

Členka Slovenskej komory daňových poradcov - daňový poradca č. osv. 1039/2014. Absolventka Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave, odbor Bankovníctvo. Dlhoročná prax v oblasti auditu ako asistent audítora a tiež v oblasti daní a účtovníctva, publikovanie odborných článkov.

 
 Potrebujete pomoc ?
Volám sa Mgr. Natália Vavrovičová a som odbornou redaktorkou portálu www.vdu.sk. Potrebujete pomoc s prácou na portáli? Nefunguje Vám prehrávanie videí, alebo máte iný technický problém? Neviete sa orientovať na stránke? Napíšte mi a ja Vám zodpoviem vaše otázky.
 Úspešne odoslané
Input: