Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Elektronická komunikácia s finančnou správou

6.6.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:23:07

Kapitoly videa

Zavedenie elektronickej komunikácie s finančnou správou je v súlade s novými štandardami elektronického výkonu verejnej správy .

Povinnosť doručovať podania výlučne v elektronickej forme sa týka širokého spektra daňových subjektov s prioritným zameraním na podnikateľské subjekty. Cieľom je zefektívniť prácu finančnej správy ako aj zjednodušiť plnenie úloh zo strany daňových subjektov.

Pre autorizáciu elektronických dokumentov zákon ustanovuje rôzne alternatívy. Daňové subjekty nasledujú konkrétne procesné postupy pre jednotlivé alternatívy.                                

Obsah:

  1. Historický prehľad
  2. Daňové subjekty povinne elektronicky komunikuje s finančnou správou
  3. Formy autorizácie elektronických podaní
  4. Autorizácia na elektronickú komunikáciu

Lektor

JUDr. Toško Beran

JUDr. Toško Beran

Zamestnanec Ministerstva financií Slovenskej republiky. Magisterské štúdium na právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a rigorózne konanie na Trnavskej univerzite v Trnave. Dlhoročné skúsenosti s prípravou legislatívy v oblasti  správy daní a metodickým usmerňovaním jej aplikačnej praxe.

Súbory na stiahnutie

VDU_Elektronicka komunikacia_Prezentacia.pdf 73.64 kB
 
 Potrebujete pomoc ?
Volám sa Mgr. Natália Vavrovičová a som odbornou redaktorkou portálu www.vdu.sk. Potrebujete pomoc s prácou na portáli? Nefunguje Vám prehrávanie videí, alebo máte iný technický problém? Neviete sa orientovať na stránke? Napíšte mi a ja Vám zodpoviem vaše otázky.
 Úspešne odoslané
Input: