Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

E-kasa nový štandard pre registračné pokladnice

21.1.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:58:10

Kapitoly videa

Nový štandard pre používanie registračných pokladníc predstavuje on-line prepojenie registračných pokladníc so systémami finančnej správy, tzv. systém e-kasa.

Tento systém bude pre podnikateľov znamenať zníženie prevádzkových a operatívnych nákladov a dostupnosť dát počas archivácie. Zákazníkom systém umožní overenie pravosti pokladničných dokladov. Pre finančnú správu bude systém e-kasa umožňovať sofistikovanejší spôsob kontrol, čo prinesie výnosy do štátneho rozpočtu.

Na ukladanie a uchovanie všetkých údajov sa navrhuje zaviesť chránené dátové úložisko, ktoré spolu s pokladničným programom bude podliehať certifikácii.

Povinnosť používať on-line registračnú pokladnicu sa bude vzťahovať na všetkých podnikateľov bezrozdielne, a to najneskôr od 1. júla 2019.                                         

Obsah (štruktúra prezentácie):

  1. Boj proti daňovým podvodom
  2. Nové definície
  3. Výnimka z on-line režimu
  4. Technických požiadavky
  5. Certifikačné konanie
  6. Účinnosť nových pravidiel
  7. Výhody nového štandardu

Lektor

JUDr. Toško Beran

JUDr. Toško Beran

Zamestnanec Ministerstva financií Slovenskej republiky. Magisterské štúdium na právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a rigorózne konanie na Trnavskej univerzite v Trnave. Dlhoročné skúsenosti s prípravou legislatívy v oblasti  správy daní a metodickým usmerňovaním jej aplikačnej praxe.

 
 Potrebujete pomoc ?
Volám sa Mgr. Natália Vavrovičová a som odbornou redaktorkou portálu www.vdu.sk. Potrebujete pomoc s prácou na portáli? Nefunguje Vám prehrávanie videí, alebo máte iný technický problém? Neviete sa orientovať na stránke? Napíšte mi a ja Vám zodpoviem vaše otázky.
 Úspešne odoslané
Input: