Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Automatická triediaca linka na triedenie plastového a papierového odpadu

7.5.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:08:39

Kapitoly videa

Zástupca slovenskej technologicko výrobnej spoločnosti VÚMZ SK, s.r.o. , Ing. Róbert Procházka, vo videoseminári predstavuje, svojim zameraním pravdepodobne najmodernejšiu a aj rozsahovo najväčšiu optickú, automatickú triediacu linku na triedenie plastového a papierového odpad v rámci okolitých krajín. Jej okamžitá kapacita je 3-3,5 t/hod, čo pri 2 zmennej prevádzke znamená roztriedenie 25-27.000 t odpadu do roka, čo je ca 40-50% celoslovenskej produkcie. jednoducho povedane, 2 takéto linky sú schopné vytriediť celoslovenský plastový odpad, ktorý je inak nevyužiteľný a skončil by na skládke.

Linka vytriedi všetky plasty ako PET fľaše napr. podľa ich vlastností alebo farieb, zachytí zhodnotiteľné platy typu HDPE, PP, PS, zachytí LDPE a HDPE fólie, Al plechovky alebo Fe materiál, nadrozmerné resp. podrozmerné frakcie s účinnosťou triedenia (čistota triedenia) ať do 95-97%. V linke je možnosť využi na 100% dotriedenie okrem iného aj ľudkú silu, ak by bola takáto potreba .

Výstupom z linky je vytriedená komodita, ktorá pokračuje do hydrauilického lisu , ktorý je schopný výtvoriť balík o hmotnosi až do 450-500kg.

 

 
 Potrebujete pomoc ?
Volám sa Mgr. Natália Vavrovičová a som odbornou redaktorkou portálu www.vdu.sk. Potrebujete pomoc s prácou na portáli? Nefunguje Vám prehrávanie videí, alebo máte iný technický problém? Neviete sa orientovať na stránke? Napíšte mi a ja Vám zodpoviem vaše otázky.
 Úspešne odoslané
Input: