Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Ako sa pripraviť na kontrolu inšpekcie práce

22.10.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:43:09

Kapitoly videa

Každoročne sa zo strany kontrolných orgánov u podnikateľov vykonajú tisícky kontrol. Pri každej kontrole je dôležité poznať svoje práva a povinnosti a inak tomu nie je ani pri kontrole zo strany inšpekcie práce. Po tom ako inšpektorát práce vykoná kontrolu vo firme a preskúma všetky predložené podklady často zistí, že podnikateľ ako zamestnávateľ zanedbal niektorú zo zákonných povinností. Je preto v záujme každého podnikateľa, aby on sám, resp. jeho vedúci zamestnanci mali vedomosti o tom ako prebieha inšpekcia práce, ako sa na ňu pripraviť a najmä ako dodržiavať všetky povinnosti zamestnávateľa pri zamestnávaní zamestnancov. Seminár zrozumiteľným spôsobom vysvetlí celý proces kontroly z inšpektorátu práce u zamestnávateľa od jej začiatku až po konečné rozhodnutie v konaní.      

Obsah (štruktúra prezentácie):

  1. Inšpekcia práce na Slovensku
  2. Právomoci a povinnosti inšpektorov práce
  3. Povinnosti zamestnávateľa v súvislosti s kontrolou z inšpektorátu práce
  4. Priebeh kontroly z inšpektorátu práce u zamestnávateľa
  5. Dokumenty, ktoré je potrebné predložiť pri kontrole z inšpektorátu práce
  6. Záznam a protokol o výsledku inšpekcie
  7. Opatrenia na odstránenie nedostatkov
  8. Kontrola pri pracovnom úraze
  9. Kontrola nelegálnej práce a nelegálneho zamestnávania
  10. Sankcie

Lektor

JUDr. Lucia Sabová Danková

JUDr. Lucia Sabová Danková

Na Národnom inšpektoráte práce pôsobí od januára 2016. Odborne zastrešuje administratívnu spoluprácu s kontaktnými orgánmi v členských štátoch Európskej únie prostredníctvom informačného systému o vnútornom trhu ako aj oblasť vysielania zamestnancov a zamestnávania cudzincov. Venuje sa poradenstvu pri dodržiavaní právnych predpisov v pracovnoprávnej oblasti pre širokú oblasť fyzických a právnických osôb pôsobiacich v Slovenskej republike ako aj v zahraničí v pozícii zamestnancov alebo zamestnávateľov.

 
 Potrebujete pomoc ?
Volám sa Mgr. Natália Vavrovičová a som odbornou redaktorkou portálu www.vdu.sk. Potrebujete pomoc s prácou na portáli? Nefunguje Vám prehrávanie videí, alebo máte iný technický problém? Neviete sa orientovať na stránke? Napíšte mi a ja Vám zodpoviem vaše otázky.
 Úspešne odoslané
Input: